ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ MARKALAR REFERANSLAR İLETİŞİM
Ürünlerimiz
Diş Klinikleri Sterilizasyon Yıkama Temizleme İzleme Hijyen Kontrol Ürünleri
Dökümanlar
» Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi sonuçları Kayıt formu
» Pro Check Protein Kalıntı Testi Sonuçları Kayıt Formu
Videolar
Diş Klinikleri İçin Ultrasonik Yıkayıcı Temizleme Kontrol Ürünleri Kiti

Güzel bir izleme kiti...

Diş Hekimliği kliniklerinde yıkama etkinlik izleme kontrol kiti

Diş hekimliği pratiğinde klinik/muayenehane dental aletlerin paketleme öncesi yıkama işleminden geçmesi gerekmektedir. Diş hekimliği kliniklerinde Ultrasonık yıkama ve yıkama-Dezenfeksiyon makinalarında yıkama temizlik işlemlerinin yapılması ve kontrol ürünleri kullanılması ile izlemenin-takibinin yapılabilmesi için kayıt altına alınması gerekmektedir. 

Özel Diş hekimliği klinik / muayenelerinde
Başlangıç Kiti İçin Ultrasonik Yıkama İşlemi Uygulamalarında 1.Aşama

 

Cerrahi aletlerin temizlenmesi için ultrasonik yıkamada enerjisinin AS / NZS 4187 uyarınca rutin izleme ve doğrulama indikatörü.

SoniCheck Ultrasonik Temizleyici için performans testidir. SoniCheck Ultrasonik temizleyicideki enerjinin izlenmesi için testtir. Ultraonik yıkama makinalarında materyallerin temizlik ve yıkama işlemlerinin kontrolü son derece önemlidir. Sonuçlar dezenfeksiyon ve sterilizasyon işleminin başarısını etkilemektedir. Ultrasonik yıkayıcılar bağlantı noktaları, çatlaklar, lümenler ve diğer ulaşılması zor lokasyonlardan kirlerin çıkarılması için kullanılır. Temizlik, kavitasyon olarak adlandırılan bir işlemle yapılır. Ultrasonik yıkama makinaları yıkama - döngü  işlemde sıvının küçük buhar kabarcıkları hızlıca sönerek yüksek basınçlı şok dalgaları yaratır ve yüzeyden kirleri söker. Bu yıkayıcılar kavitasyon olayını yaratmak için gerekli olan ultrasonik titreşim üreten özel dönüşütürücüye sahiptir. Dönüşütürücülerden herhangi biri çalışmadığında yıkama tankı içinde “soğuk noktalar” bulunan kavitasyonun olmadığı alanlar oluşur ve dolayısıyla ultrasonik yıkama yetersiz kalır. Kavitasyon ayrıca su tankı içindeki çözünmüş hava varlığından, sıcaklık ve su sertliğinden, temizlik solüsyonları veya deterjanlardan da etkilenir, dolayısıyla ultrasonik yıkama etkinliğinin rutin kontolü SoniCheck ile kaçınılmazdır.

Kullanım Talimatı
 • Ultrasonik yıkama makinasında tespit ettiğiniz zor alanlara bağlı olarak ihtiyaç duyulan miktarda SoniCheck indikatör  alın.
 • Ultrasonik yıkama makinası için SoniCheck tüpü ters ve düz bir şekilde sallayın sallayın ve hemen kullanın.
 • Ultrasonik yıkama makinasında SoniCheck belirlediğiniz noktalara alanlara yerleştirin.
 • Ultrasonik yıkama makinasında döngüyü başlatın.
 • Ultrasonik yıkama makinasında döngü bittiğinde SoniCheck (leri) makineden çıkarın.
 • SoniCheck için verilen sonuç tablosuna göre sonuçları yorumlayın ve elde edilen verileri kaydedin.
                                               İŞLEM ÖNCESİ                                   İŞLEM SONRASI (BAŞARILI)             
      
SoniCheck SONUÇLARINIZI KAYIT ALTINA ALMAYA UNUTMAYINIZ !!!
Kayıt formu için dökümanlar kısmına bakınız.

Başlangıç Kiti İçin Ultrasonik Yıkama İşlemi Uygulamalarında 2.Aşama
 
Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi Yıkayıcı ve Ultrasonik Temizleyiciler İçin Çelik Şeffaf Frame Kaplı (Zorlaştırılmış Test) Washer Check Yıkayıcı dezenfektörlerde ve Ultrasonik temizleyicilerde kullanım için uygundur. Washer Check Temizleme Etkinlik İndikatörüdür. Washer Check Cerrahi aletler için Ultrosonik ve yıkayıcı dezenfektörlerin temizleme işlemlerinin rutin etkinliklerini doğrulamak için tasarlanmıştır. Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi paslanmaz çelikten yapılmış ve ISO 15883’e göre doğrulama sırasında temizleme yeteneğini değerlendirmek için kullanılan simülasyon kan (taklit kan) gerçek kan'dır. Test similasyonu gerçek kan ile kantitatif bir ölçümü ile kirlenen özel bir temizleme göstergesidir. Test kirleri, cerrahi aletlerden kan ve dokunun temizliğine paralel olacak şekilde tasarlanmıştır. Washer Check ürünün kullanımı ve okunması kolaydır ve normal atık olarak atılabilir. Washer Check Ayrı bir holder-tutaç ihtiyaç yoktur. Her bir test yıkama indikatörü kendinden zorlaştırılmış şeffaf frame kaplıdır.

Kullanma Talimatı
 
 • Ultrasonik Yıkama Makinanız için Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi Temizlik indikatörü Şeffaf cam frame kaplı (Zorlaştırılmış Test)'i folyo ambalajlı torbasını açın çıkarın, cerrahi aletler için Şeffaf cam frame (Zorlaştırılmış Test) yıkama makinasının herhangi bir alanına veya sepete klipleri yardımı ile takablirsiniz. 
 • Ultrasonik Yıkama Makinanızdaki cerrahi aletler için Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi Şeffaf cam frame kaplı (Zorlaştırılmış Test)'i herhangi bir yere bırakın veya yıkayıcı sepete yerleştirin.  
 • Ultrosonık yıkayıcıya veya yıkayıcı dezenfektörün programı kontrol edin ve Programı başlatın. 
 • Ultrasonik yıkama temizleme döngüsü tamamlandığı zaman, Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi temizlik indikatörü Şeffaf cam frame kaplı (Zorlaştırılmış Test)'i cerrahi aletler içinden dışarı alın ve temizleme performansını gözle değerlendirin. 
 • Ultrasonik yıkama sonrası Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi İndikatörü değerlendirme işlemini referans tablosunda karşılaştırın. 
 • Ultrasonik Yıkama Makinanız  Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi sonucunu Parti kontrol formu üzerinde gözle değerlendirme yorumunu yazın ve test sonucuna göre yükü serbest bırakın veya serbest bırakmayın.
 • Ultrasonik Yıkama Değerlendirmeden sonra, Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi indikatör kurumunuz prosedürü doğrultusunda atık ile atılabilir.
                                               YIKAMA ÖNCESİ               YIKAMA SONRASI (BAŞARILI)
      
Washer Check Yıkama İndikatörü - Kirlilik Testi 
SONUÇLARINIZI KAYIT ALTINA ALMAYI UNUTMAYINIZ !!!

Kayıt formu için dökümanlar kısmına bakınız.


Başlangıç Kiti İçin Ultrasonik Yıkama İşlemi Uygulamalarında 3.Aşama

10 Saniyede Hızlı Sonuç Veren Yüksek Hassasiyetli Yüzey Protein Kalıntı Testi
Pro Check Hızlı Protein Kalıntı Testi !!!
Geniş Kapsamlı Alet Kontrol Testi
10 Saniyede Sonuç


Pro Check Hızlı Protein Kalıntı Testi
 • BS EN ISO 15883'e uygundur
 • 10 saniye için sonuç alınır
 • Kullanılması kolay – inkübasyon gerektirmez
 • Net renk değişimi
 • Düşük maliyetli
 • Aşağıdakilerle kullanım içindir:
 • Diş hekimliği dental Cerrahi aletler
 • Tüm sağlık tesisinde belirtilen alanlar
Pro Check protein kalıntı testi ultrasonik temizleme yıkama sonrası temizlenmesi zor cerrahi aletlerin yüzeyleri üzerinde geri bırakılan kalıntı proteinleri tespit etme kabiliyeti olan hızlı bir protein testtir. Bu protein testi klinik kimya içinde kullanılan bir boya-bağlama solüsyonu esaslıdır ve 1 μg hassasiyet içinde protein kalıntılarını tespit edebilir. 

Kullanma Talimatı
 
Pro Check 24 Adet / kutuların içerisinden bir adet Pro Check tüp çıkarın. ultrasonik yıkamadan çıkmış yıkanmış cerrahi aletlerin yüzeyinden üzerinde proteinin mevcut olup olmadığını tespit etmek için, yüzeyi ıslak pamuklu çubuk-swap ile silin, pamuklu çubuğu renk değiştirme solüsyonu içine yerleştirin ve pamuklu çubuğu 5-10 saniye döndürün. Pamuklu çubuk daha sonra atılabilir. Eğer protein mevcut ise, Pro Check 10-15 saniye içinde mor renge dönecektir.protein kalıntı seviyesi ne kadar yüksek olursa sonuç daha hızlı ve mor renginin daha koyu tonlarına döner.
 
Pro Check Renk değişimi yüzey temizliğinin yarı-kantitatif bir ölçümünü sağlar. Protein kontaminasyon seviyesi ne kadar yüksek ise, (canlı organizma protein kaynağı) protein varlığı için mor renk değişikliği o kadar koyu ve hızlı gelişecektir.
Pro Check Protein Kalıntı Testi
SONUÇLARINIZI KAYIT ALTINA ALMAYI UNUTMAYINIZ !!!
Kayıt formu için dökümanlar kısmına bakınız.
Pro Check 1 Kutu   24 Adet vida kapaklı küçük şiş-plastik
                                 24 Adet kısa çubuklu swap
                                 24 Adet etiket (Şişe üzerinde)
                                   2 Adet vida kapaklı küçük şişe-plastik Distile su
Arjantin Caddesi No : 23/8
G.O.P. Çankaya / ANKARA
Tel  : +90 312 427 62 40
Fax : +90 312 427 62 41
dake@dake.com.tr
www.dake.com.tr
E-posta Aboneliği

Anasayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Markalar Referanslar İletişim youtube ins
Dake Medikal Sağlık Ürünleri © 2015 Design By Web Tasarım | Seo